Gå direkt till innehåll
Stensjoparken 2 illustration gatuvy.jpg

Bild -

Stensjoparken 2 illustration gatuvy.jpg

go to media item
Licens:
Medieanvändning
Innehållet får laddas ner, användas och delas i olika mediekanaler av t.ex. journalister, bloggare, krönikörer, opinionsbildare etc., i syftet att förmedla, redogöra för och kommentera ert pressmeddelande, inlägg eller information, så länge innehållet används oförändrat och i dess helhet. Upphovsmannen ska anges i den omfattning och på det sätt god sed kräver (vilket bl.a. innebär att fotografer till bilder nästan alltid måste anges).
Filformat:
.jpg
Storlek:
1080 x 1051, 148 KB
Ladda ner

Ämnen

Regioner

Kontakter

Mira Lindahl

Mira Lindahl

Presskontakt Pressansvarig 08 - 698 41 31

Relaterat innehåll

Tvåvåningsradhusen i Stensjöparken 2 i Stensjön, Mölndal

Riksbyggens nya radhus i Stensjöparken – säljstart för andra etappen

Riksbyggen tar nästa steg i utvecklingen av Stensjön i Mölndal med 22 moderna tvåvåningsradhus som nu är öppna för försäljning. Här kombineras moderna bostäder, soliga trädgårdar och grönområden med närhet till både natursköna omgivningar och stadens puls.

Spadtag för Stensjöparken 2 i Mölndal. Från vänster: Mic Möller på Götenehus, Tomas Angervik - ordförande i Byggnadsnämnden Mölndal, Nicko Kakazoukis från Mark- och Energibyggarna, Sascha Klasan-Nilsson köpare och Riksbyggens vd Johanna Frelin.

Spadtag för populärt boende vid Stensjön

Riksbyggen inleder byggstarten för Stensjöparken 2 i Mölndal med ett symboliskt första spadtag, där 22 moderna radhus snart blir verklighet i det natursköna området vid Stensjön.