Gå direkt till innehåll
Brf Ribbhusen, Helsingborg.jpg

Bild -

Brf Ribbhusen, Helsingborg.jpg

go to media item
Licens:
Medieanvändning
Innehållet får laddas ner, användas och delas i olika mediekanaler av t.ex. journalister, bloggare, krönikörer, opinionsbildare etc., i syftet att förmedla, redogöra för och kommentera ert pressmeddelande, inlägg eller information, så länge innehållet används oförändrat och i dess helhet. Upphovsmannen ska anges i den omfattning och på det sätt god sed kräver (vilket bl.a. innebär att fotografer till bilder nästan alltid måste anges).
Filformat:
.jpg
Storlek:
3840 x 2400, 2,99 MB
Ladda ner

Ämnen

Regioner

Kontakter

Relaterat innehåll

  • Bygget av Brf Ribbhusen är nu igång. Sammanlagt bygger Riksbyggen cirka 700 bostäder vid Spårvagnshallarna.

    Första spadtaget för Brf Ribbhusen i kv Spårvagnshallarna, Helsingborg

    Det första spadtaget för 22 radhus i Brf Ribbhusen, Helsingborg, är taget och bygget officiellt startat. Radhusen såldes rekordsnabbt och med och tog det första spadtaget var en av de lyckliga köparna, Selma Cruce. Inflyttningen är beräknad till andra kvartalet 2022. Se film från spadtaget!

  • Riksbyggens Brf Ribbhusen kan bli Helsingborgs solcellstätaste BRF

    Riksbyggens Brf Ribbhusen kan bli Helsingborgs solcellstätaste BRF

    Genom ett samarbete med Öresundskraft kan Riksbyggen erbjuda köparna av radhusen i Brf Ribbhusen i Helsingborg att utrusta sina blivande hem med solpaneler. Solpaneler är både bra för miljön och ger lägre energikostnader. Brf Ribbhusen kommer att bli ett pilotprojekt för innovativ teknik och ett av radhusen blir visningsradhus på H22 City expo.