Gå direkt till innehåll
Brf Nära, Hyllie, Riksbyggen

Bild -

Brf Nära, Hyllie, Riksbyggen

go to media item
Licens:
Medieanvändning
Innehållet får laddas ner, användas och delas i olika mediekanaler av t.ex. journalister, bloggare, krönikörer, opinionsbildare etc., i syftet att förmedla, redogöra för och kommentera ert pressmeddelande, inlägg eller information, så länge innehållet används oförändrat och i dess helhet. Upphovsmannen ska anges i den omfattning och på det sätt god sed kräver (vilket bl.a. innebär att fotografer till bilder nästan alltid måste anges).
Filformat:
.jpg
Storlek:
5000 x 3750, 14,5 MB
Ladda ner

Ämnen

Regioner

Kontakter

Relaterat innehåll

  • Brf Nära i Hyllie, Malmö.

    Privata visningar av Riksbyggens bostadsrätter i Skåne

    Efterfrågan på nya bostäder är stort och Riksbyggen erbjuder privata visningar av nya bostäder i ett antal bostadsrättsprojekt i Skåne. Till exempel visar Riksbyggen seniorbostäder i Bonum Brf Förslövsängar i Båstad med 45 lägenheter, lägenheter i bästa läge i Brf NEO Davidshall i Malmö och Brf Nära i Hyllie som bland annat erbjuder 17 unika townhouse.

  • Första spadtaget för 47 lägenheter i Riksbyggens Brf Nära i Hyllie, Malmö

    Första spadtaget för 47 lägenheter i Riksbyggens Brf Nära i Hyllie, Malmö

    ​Den 18 november var det officiell byggstart för Riksbyggens Brf Nära i Hyllie i Malmö. Med och tog det första spadtaget var Fredrik Bergkvist, arbetschef Veidekke, Carl Blixt, projektchef Veidekke och från Riksbyggen Bostad Sydväst Veena Andersson, säljare samt Annika Reis, regional sälj- och marknadschef. Inflyttningen i Brf Nära är planerad till kvartal 4 2022.

  • Townhouse särskilt populära i Riksbyggens Brf Nära i Hyllie, Malmö

    Townhouse särskilt populära i Riksbyggens Brf Nära i Hyllie, Malmö

    Den sista lägenheten är nu såld i Riksbyggens Brf Nära i Hyllie i Malmö. Föreningen kommer att bestå av 47 bostäder, både stadsradhus, så kallade townhouse, och vanliga lägenheter. Inflyttningen i Brf Nära är planerad att starta under november 2022.